Nejdražší jsou někdy věci, které se nestanou

Přijde mi, že letošní volby nikoho až tak moc nebraly. Možná mám jen ten pocit. My s ODS jsme popravdě moc neuspěli. Jako nejlepší se ukázalo heslo „Zkušenosti rozhodují“, které měla Topka a nezávislí. I já jsem si říkal, že zvolili dobře a pravdivě, protože, jak známo, rozhodují i zkušenosti negativní, ale to se nestalo. Máme po volbách. Je čas vrátit se k práci.

Objem aktivit, které staronové vedení čeká, je dán koaliční smlouvou. A pro tentokrát se chci věnovat pouze části školství, kde se v bodě 4 píše, že koalice vyvine „maximální úsilí“, aby do roka postavili nástavbu současné žalovské školy a naproti přes silnici bude místo části hřiště další objekt. Místo pro náhradní hřiště budou teprve hledat.

Chci znova zopakovat, že jsme si  tento projekt, zastavění hřiště a budování nového mohli odpustit, kdyby byl správně a včas zadán projekt nové školy v Žalově na pozemku bývalé Barumky. Ta má být podle bodu 3 koaliční smlouvy dostavěna do dvou let od teď. Mimochodem – to je až po 1. 9. 2020? Poté bude vedle na pozemku, který zatím nemáme, projektován ještě jeden objekt pro druhý stupeň. Kolik milionů navíc to město bude stát? Co zbytečné práce se udělá. Nebylo by lepší rovnou stavět jednu nebo dvě velké budovy místo tří? A hlavně ten provoz pak. Vždyť na radnici nejsou noví lidé!

A malá poznámka k žalovskému hřišti, které bude vedení města zčásti bourat a možná znovu stavět na nějakém jiném pozemku, který zatím nebyl specifikován. Není to tak dlouho, co jsem tehdejší vedení písemně upozorňoval na prodej velkého pozemku zahrady naproti ViaVestra. Nic se nestalo. Už je pozdě.

 Nejdražší jsou často věci, které se netanou. Nejsou vidět, není o nic moc slyšet, voliče netrápí, tak aspoň občas přečtěte ten Odraz i v části, kam zatím pustí opoziční zastupitele.

Ing. Roman Jandík

Zastupitel za ODS